Банчеро записва 1-ви трипъл-дабъл, удря зелени наказателни удари, докато Меджик задържа Нъгетс 122-120
AP News | 2024-01-06 | 06:56:20

ДЕНВЪР (AP) — Паоло Банчеро удари двойка зелени наказателни удари с 9,7 секунди оставащи вечер той записа първия си трипъл-дабъл в кариерата си, а Орландо Меджик с малко играчи се събра в петък вечер за победа със 122-120 над Денвър Нъгетс.

Банчеро завърши с 32 точки, 10 борби и 11 асистенции. Той отбеляза четири наказателни удара в последните 34,6 секунди в мач, в който Меджик изоставаха с цели 18 точки през третата четвърт.

Джамал Мъри имаше шанс да изравни мача, но ударът му от 10 фута ограден при зумера.

Мачът беше обратен на предната вечер за Нъгетс, които се съвзеха от пасив от 18 точки през четвъртата четвърт, за да победят Голдън Стейт Уориърс с удара на Никола Йокич от 40-футовия скок.

Изоставайки 78-60 в средата на третия мач, Меджик намериха ритъма си срещу отбор на Нъгетс, който показа признаци на умора през цялата част. Орландо вкара 17 тройки и 23 от 34 от линията за наказателно хвърляне.

Джейлън Съгс имаше най-високите в кариерата си 27 точки за отбора на Орландо, който отбеляза 1-3 в четири мача на запад.

The Magic имаше дълъг списък от играчи, които не играят в петък, включително Маркел Фулц (ляво коляно), Гари Харис (десен прасец), Уендъл Картър младши (дясно коляно), Джо Ингълс (ляв глезен), Джонатан Айзък (дясно подколенно сухожилие), Гога Битадзе (болест) и Франц Вагнер (десен глезен).

При равен мач на 120, Нъгетс имаха шанс да поведат. Но Мориц Вагнер открадна пас от Кентавиъс Колдуел-Поуп и го даде на Банчеро, който нарисува фаул и изпълни наказателните удари.

Йокич поведе Денвър с 29 точки в мач, в който треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун използва 11 играчи, за да разпредели минутите. Майкъл Портър младши имаше 22, а Мъри 20.

Треньорът на Magic Jamahl Mosley оценява пътуванията му до Mile High City. Играл е колежански баскетбол в близкия Колорадо. Той започва като треньор в НБА в щаба на дългогодишния треньор на Нъгетс Джордж Карл. Той поддържа връзка с Карл чрез текстови съобщения.

„Неговите съвети през годините бяха безценни“, каза Мозли за Карл.

Магия: Върнете се у дома, за да играете с Атланта в неделя вечер.

Нъгетс: домакин на Детройт Пистънс в неделя вечер.